Krok 1. Wybór zwierzaka
Jeśli chcesz adoptować kota możesz najpierw przejrzeć zdjęcia zwierząt do adopcji ze strony https://soskoty.mielec.pl/koty-do-adopcji lub https://www.facebook.com/soskotymielec/ i zapoznać się kotami.

Krok 2. Formalności
Bardzo zależy nam, żeby zwierzęta trafiły w dobre ręce, więc przed adopcją wymagamy wypełnienia ankiety. Ankietę można wypełnić i wysłać on-line, lub pobrać Ankietę i przesłać na adres: poczta@soskoty.mielec.pl

Krok 3. Kontakt
Po otrzymaniu ankiety kontaktujemy się telefonicznie lub smsem, umawiamy się na dalsze kroki. Możesz do nas zadzwonić albo my zadzwonimy do Ciebie. Adopcje prowadzą wolontariusze, więc prosimy Cię o cierpliwość. Staramy się oddzwaniać jak najszybciej.
Adopcje kotów: 517 660 181

Krok 4. Wizyta przedadopcyjna
Staramy się zorganizować i przeprowadzić wizytę przedadopcyjną – jeśli mieszkasz daleko od Mielca prosimy o przeprowadzenie wizyty osobę, która mieszka w Twoim mieście. Jeśli już wcześniej adoptowałeś od nas kota, wizyta nie jest konieczna.

Krok 5. Odbiór i podpisanie umowy
Adoptujący otrzymuje historię wizyt od lekarza weterynarii lub książeczkę zdrowia z informacjami o profilaktyce, leczeniu, zabiegach.
Przy odbieraniu zwierzaka podpisujemy umowę adopcyjną. Wszystkie nasze dorosłe zwierzaki są poddawane sterylizacji w trakcie pobytu w stowarzyszeniu. Jeśli adoptujesz malucha zbyt młodego na zabieg, to za jego późniejszą sterylizację odpowiedzialny jesteś Ty, więc prosimy Cię o podpisanie zobowiązania do późniejszej sterylizacji. Sterylizacja jest bardzo ważna, to jedyny sposób na ograniczanie populacji niechcianych zwierząt.

Krok 6. Szczęśliwa podróż do nowego domu
Adoptując zwierzaka robisz coś naprawdę dobrego! Adoptuj odpowiedzialnie, zwierzaka bierzesz na całe jego życie.

Telefon w sprawie adopcji 517 660 181