Pomoc dla Ukrainy – kobiet, dzieci i kotów

26 lutego 2022: SYTUACJA NA GRANICY Z UKRAINĄ

Kochani, próbujemy ze wszystkich sił pomoc kotom na Ukrainie i z Ukrainy. Jest wiele ogłoszeń i zgłoszeń z chęcią pomocy. Każdy chce pomóc, ale panuje chaos i brak aktualnych informacji. Jesteśmy po rozmowie z Zastępcą Podkarpackiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii i tu dla Was garść informacji:

🟢  osoby z Ukrainy przekraczające granicę ze swoimi zwierzętami – dzięki uproszczonym procedurom zwierzęta SĄ WWOŻONE DO POLSKI, szczepione i jadą dalej ze swoimi właścicielami. Link do procedury i wzorów wniosków (dot. psów, kotów i fretek): https://tiny.pl/9l8bk

🔺 brak jest na razie konkretnych informacji o porzucanych zwierzętach lub osobach/organizacjach potrzebujących pomocy, ale gdy tylko otrzymamy takie informacje będziemy starać się wysłać na granicę karmę i transporterki oraz odbierać koty potrzebujące pomocy. Mamy deklaracje pomocy z transportem z Mielca. W punktach recepcyjnych na granicy jest mało miejsca, nie można wysłać w ciemno pomocy. Na pewno potrzebna jest żywność dla ludzi, my też organizujemy pomoc dla kobiet i dzieci w tych punktach tu: https://www.facebook.com/events/1844383625755988. UWAGA: zbieramy tylko produkty wymienione w wydarzeniu. Pierwszy transport z darami wyrusza w niedzielę 27 lutego wieczorem, dary można przynosić do jutra do godz. 18.

Wczoraj zamówiłyśmy ze środków z tej zbiórki https://www.ratujemyzwierzaki.pl/koty-ukraina karmę dla kotów i transporterki na kwotę 2 456,64 PLN. Dziś wysłano już do nas 7 paczek. Mamy też zapas karmy i żwirku na miejscu. Jeśli to będzie możliwe możemy z tych środków opłacać zdalnie faktury za karmę organizacjom na Ukrainie. Wiemy, że w tej chwili najbardziej są tam potrzebne pieniądze i leki…

Dziękujemy Wam za każdą formę pomocy ♥️ Będziemy się starać na bieżąco informować Was co w danej chwili jest najbardziej potrzebne.

Kontakt z nami:

Facebook: https://www.facebook.com/soskotymielec

E-mail: poczta@soskoty.mielec.pl

Telefon: +48 517 660 181

WhatsApp: +48 517 660 181 LUB +48 601 82 73 53