Kupujesz w zooplus? Kliknij w baner, zrób zakupy a 5% wartości zakupów trafi do bezdomnych mieleckich kotów

Jeżeli nie widzisz banera to wyłącz blokowanie reklam w swojej przeglądarce dla naszej strony, dziękujemy.

Nowy klient dostanie 5% rabatu na zakupy

A A A

Koty adoptowane

Lord to typowy ptrzytulak, który uwielbia być barny na ręce. Kocurek domaga się uwagi ze strony człowieka, jest bardzo łagodny i przyjacielski. Typowy kot do felinoterapii ;) Umaszczenie z dominacją bieli. Lord jest młodym dorosłym samcem o ukształtowanym charakterze, wiec w przeciwieństwie do maluchów wiemy czego się po nim spodziewać.  Jeśli ktoś szuka kota na kolanka, polecamy Lorda z czystym sumieniem :)

Do schroniska trafił w połowie czerwca 2018.  Testy FELV / FIV wyszły ujemnie; odrobaczony, zaszczepiony, wykastrowany. Po kastracji może opuścić schronisko i powędrować do nowego domu, jeśli tylko się taki znajdzie. Szukamy!

Więcej informacji na jego  temat można uzyskać w schronisku dla zwierząt przy ul. Targowej 11 lub pod numerem telefonu : 888 668 536 w godzinach 7-14

 

W maju 2018, do schroniska trafiło 5 kociątek w bardo złym stanie, chore,  słabe i niesamodzielne. Dwa, niestety nie przeżyły, trzy wciąż walczą i  ich los nadal jest bardzo niepewny. Maluszki są pod troskliwą opieką domu tymczasowego, gdzie będą przebywać aż do szczepień. Mocno trzymamy kciuki za rodzeństwo.

Można odetchnąć, bo kociątka dzięki troskliwej opiece dały radę. Żyją, są zdrowe i szukają domków. Janek, Marusia i Gustlik mają oddzielne opisy :)

Więcej informacji :

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 w godzinach 7-14

 

 

Trójka małych, czarnych kociąt do schroniska trafiła wraz z szylkretową mamą Łatką. Wszystkie trzy to samiczki. Koteczki są zdrowe i wesołe, choć widać, że niezbyt spodobała im się przeprowadzka do tak bardzo ograniczonej przestrzeni, jaką jest klatka. Małe kotki, dla prawidłowego rozwoju,  potrzebują swobody i dużo, dużo  ruchu. Szukamy więc dobrych domów dla nich.

 Więcej informacji na temat kociąt można uzyskać w schronisku dla zwierząt przy ul. Targowej 11 lub pod numerem telefonu : 888 668 536 w godzinach 7-14

Laura zawsze zabiega chociażby o najkrótszą chwilę uwagi. Nieustannie towarzyszy każdemu, kto odwiedza kociarnię ogólną. Jest klasyczną kocią przylepką, która nie zmarnuje najmniejszej szansy wskoczenia na ludzkie kolanka. Tuli się przy tym nieustannie i mruczy ze szczęścia. Tak niewiele  potrzeba aby dać jej trochę radości - chwilkę uwagi i trochę ciepła.  Ta kochana, biało szara koteczka, może dać wiele szczęścia każdemu, kto zechce ją przygarnąć. Szukamy dla niej dobrego domu, gdzie pod troskliwą opieką będzie mogła rozkwitnąć w pełni.

Informacje w sprawie adopcji Laury:

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 od godz 7-14.

 

Piękna koteczka Łatka, do schroniska trafiła 28.06.2018 r wraz z trójką czarnych córeczek.  Dorosła szylkretka o smukłej sylwetce i pięknych, smutnych oczach. Z charakteru spokojna, przyjazna ludziom, pomimo posiadania potomstwa nie burczy na sąsiadujące w bliskiej okolicy koty. Do adopcji pójdzie po odłączeniu dzieci, szczepieniach i sterylizacji. Testy wyszły ujemne ( to dobrze).

Szukamy domu spokojnego dla tej koteczki i jej maluchów.

Wiecej informacji na temat Łatki można uzyskać w schronisku dla zwierząt przy ul. Targowej 11 lub pod numerem telefonu : 888 668 536 w godzinach 7-14

 

Malwinka. Młoda czarnulka o cudnym charakterze. Kotka bez problemowa, uwielbiająca ludzi, łagodna i spokojna. Malwinka, to prawdziwy skarb, brać i kochać! 

Do schroniska przyjęta z początkiem maja 2018r. 

Więcej informacji na jej temat można uzyskać tu:

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 w godzinach 7-14

ADOPTOWANA w lipcu 2018 :) 

Fot. Agnieszka Piekarska

Gustlik. Kociątko trafiło do schroniska pod koniec maja 2018, wraz z czwórką rodzeństwa i matką w agonii. Matka nie przeżyła, dwoje maluchów również, a przy życiu pozostała trójka kociąt w bardzo ciężkim stanie. Maluchy nie jadły samodzielnie, były chore i wycieńczone. Gustlik, podobnie jak Marusia nie poddawał się, walczył, wrzaskiem domagał się jedzenia i biegł na przepadłe do ręki. Jak widać opłaciło mu się to, szybko nabrał sił  i "wyrósł" ( jeszcze bardzo daleko mu do dorosłości ;) ) na dzielnego, sprytnego chłopczyka. Szaleństwa z rodzeństwem to jego specjalność, dbanie o pełny brzuszek również, co widać gołym okiem :) Wielka uciecha patrzeć na radośnie dokazujące stadko, jednak ich czas pobytu w domu tymczasowym dobiega końca i niebawem, będą musiały wrócić do schroniska. Szukamy domu/domów dla wszystkich maluchów, gdzie w pełnym szczęściu będą mogły dorastać nadal.

Więcej informacji:

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 od godz 7-14.

Fot. Agnieszka Piekarska

Marcel to kocurek o wspaniałym charakterze. Uwielbia bliskość człowieka. Jest bardzo łagodny i dziecinnie ciekawski. Kocim zwyczajem uwielbia penetrować pomieszczenie w którym przebywa. Brany na ręce i sadzany do zdjęcia, cierpliwie to znosi, nie protestuje, nie wymyka się. Usadowiony, wytrzymuje chwilkę :) No cóż, byłby ideałem, gdyby nie jego podejście do innych kotów. Ewidentnie  nie toleruje ich w swojej bliskości bez względu na płeć. Być może ma złe doświadczenia z wcześniejszego życia, albo przeciwnie, nie miał z nimi do czynienia w ogóle. Za to przytula i liże pyszczek przytulanki...Mamy nadzieję, że po kastracji, jego zachowanie zmieni się i będzie mógł zostać adoptowany również do domu z innym kotem. Z wyglądu jest czarnym kotem z niewielką białą łatką "krawatką". Do schroniska trafił wychudzony z nieco przerzedzoną sierścią.

Więcej informacji w sprawie adopcji Marcela:

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 w godzinach 7-14

 

Janek. Kociątko trafiło do schroniska pod koniec maja 2018, wraz z czwórką rodzeństwa i matką w agonii. matka nie przeżyła, dwoje maluchów również, a przy życiu pozostała trójka kociąt w bardzo ciężkim stanie. Maluchy nie jadły samodzielnie, były chore i wycieńczone. Janek nie chciał jeść nawet za pomocą smoczka, więc jego rokowania były najgorsze z całej trójki. Marniał w oczach i balansował na granicy życia i śmierci. Schronisko nie było w stanie zapewnić maluchom koniecznej opieki przez 24h na dobę, dlatego zostały umieszczone w domu tymczasowym, gdzie nabiorą sił i odzyskają zdrowie. 

Poświęcenie zastępczej mamy opłaciło się, maluchy wydobrzały, nabrały sił i wigoru, rozpiera je energia. A Janek, choć wciąż najdrobniejszy, w niczym nie odstaje od rodzeństwa, bawi się, rozrabia, jest szczęśliwym małym koteczkiem. Jednak wciąż jest bezdomny i potrzebuje troskliwej ludzkiej opieki.

W chwili obecnej już szukamy domku dla niego, aby nie musiał wrócić do schroniska. 

Więcej informacji:

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 od godz 7-14.

 

Spoglądając w oczy tej koteczki od razu można się domyślić, skąd pomysł na jej imię. Bursztynka. Tak, czarna filigranowa koteczka o wielkich bursztynowych oczach :) To niebywały atut jej wyglądu i cecha dość charakterystyczna. Bursztynka jest bardzo smukła, młodziutka jeszcze. Charakter ma do dopracowania, gdyż schroniskowe realia bardzo źle na nią wpływają. Jest wycofana i nieufna, ale jej młody wiek daje wielką szansę na przemianę. Oczywiście, nic tak dobrze nie robi w kierunku socjalizacji, jak dobry dom i troskliwa opieka osoby spokojnej. Jeśli ktoś zechce się podjąć wyzwania i stać się opiekunem czarnulki o oczach w kolorze bursztynu, zachęcamy do szybkiego kontaktu ze schroniskiem : 

Schronisko dla zwierząt w Mielcu ul. Targowa 11

Telefon w sprawie adopcji 888 668 536 w godzinach 7-14

Bursztynka jest już zaczipowana i po testach, które wyszły ujemnie ( prawidłowo :) ). 

Sterylizacja-28.05.2018